Vianočná previerka tímu 2000 WSI Girls Slovakia Selects

28.12.2013 16:50

Počas Vianočných sviatkov v dňoch 26. a 27. december 2013 sa v Detve uskutočnil prvý ročník turnaja hráčov ročníka 2000 s názvom  "Detva cup", kam dostali pozvánku aj dievčatá výberu 2000 WSI Girls Slovakia Selects. Ďalšími účastníkmi turnaja boli MHK Blesky Detva, HC Lučenec, HK Brezno, Akadémia Igora Libu – Hockey team Košice. Bola to prvá „ostrá“ previerka dievčat ročníka 2000 v tejto sezóne. Výnimku dostali len tri staršie hráčky - Adriána Štofanková, Viktória Maskaľová a Katarína Horáková (ročník narodenia 1999).

V prvom zápase čakal náš výber súper z Lučenca. Počas prvej tretiny sa oba tímy len spoznávali a tak skončila bezgólovo 0:0. V druhej sa podarilo presadiť dvoma gólmi mladým hokejistom z juhu Slovenska. Peknými gólovými príležitosťami sa blysli aj naše hokejistky Barbora Koyšová a Alexandra Čorňáková. V poslednej časti hry ohrozila dvakrát bránku súpera Viktória Maskaľová a opäť aj Alexandra Čorňáková. Napriek vytvorenému tlaku dievčatá nedokázali skórovať a opäť inkasovali gól z hokejky súpera. Stretnutie sa teda skončilo výsledkom 0:3.

Druhý zápas bol už so súperom z kategórie zdatnejších - HK Brezno. Chlapci sa predviedli v plnej kráse keď po tretinách (0:2, 0:5, 0:4) porazili dievčatá 0:11. Napriek vysokému výsledku dievčatá podali výkon na hraniciach svojich možností . Tento zápas odhalil nedostatky a nesprávne návyky hráčok. Najviac nedostatkov bolo vidieť v korčuľovaní a tiež v efektivite streľby. V zápase, aj napriek veľkému počtu inkasovaných gólov, podržala svoj tím brankárka Adriána Štofanková. Svoje príležitosti na vstrelenie gólu nepremenili Kinga Horváthová, Zuzana Majeríková, ani Katarína Horáková.

Tretí a zároveň posledný zápas prvého hracieho dňa bol s domácim tímom MHK Blesky Detva. Dievčatá mohli po dvoch zápasoch bez gólu konečne dvíhať ruky nad hlavu. Hneď v druhej minúte zápasu otvorila skóre Katarína Horáková. Neskôr ohrozili súpera aj Patrícia Ágoštonová a Barbora Koyšová, ktorá netrafila prázdnu bránu. Súper naopak svoje šance využil a vstrelil dva góly. V druhej tretine opäť rozradostila dievčenskú striedačku gólom Zuzana Majeríková, ktorá skórovala po prihrávkach Barbory Koyšovej a Kataríny Horákovej. V poslednej tretine chlapci pridali ešte dva góly a uzavreli konečný výsledok na 2:7. Za tím chlapcov nastúpila aj Michaela Giertlová (1996), ktorá pravidelne nastupuje za tím chlapcov z Detvy a Rimavskej Soboty.

Na štvrtý zápas sa proti dievčatám postavil súper naozaj veľmi ťažký.Boli ním chlapci z Hockey team Košice, ktorí svoje zručnosti zdokonaľujú v Akadémii Igora Libu. Dievčatá sa súpera nezľakli a začali veľmi odvážne, z čoho pramenilo aj veľa gólových príležitostí v podaní Patrície Ágoštonovej, Viktórie Maskaľovej, Zuzany Majeríkovej a Kataríny Horákovej.  Ak však čo i len na chvíľu zabudli dievčatá na svoje povinnosti pri bránení , inkasovali z hokejok súpera (0:2). V druhej tretine bol  obraz hry veľmi podobný, o čom hovorilo aj skóre (0:2). Svoje gólové príležitosti nevyužili Viktória Maskaľová, Zuzana Majeríková, Barbora Koyšová ani Katarína Horáková. Tretia tretina priniesla radosť v podobe vstreleného gólu Zuzany Majeríkovej po peknej spolupráci s Barborou Koyšovou a Katarínou Horákovou. Táto posledná tretina bola však úrodná aj pre súpera, keď postupne zaťažili konto brankárky Štofankovej šiestimi gólmi a uzavrel výsledok zápasu na 1:10.

Napriek veľkému počtu obdržaných gólov bola za svoje výkony odmenená cenou pre najlepšiu hráčku tímu práve brankárka Adriána Štofanková.

Turnaj nám ukázal klady aj nedostatky. Dievčatá majú tri mesiace do záverečného turnaja WSI 2000 vo Fínsku. Upozornili sme ich na činnosti, ktoré majú zlepšiť,  tak verím že popracujú na svojich slabinách a opäť sa ukážu v čo najlepšom svetle tak, ako minulú sezónu vo Švédsku“   Ján Valúch, tréner.

„Chceli by sme sa poďakovať domácemu klubu MHK Blesky Detva za pozvanie na tento chlapčenský turnaj. Mali sme možnosť  preveriť si športovú výkonnosť dievča a verím, že sme boli aj oživením podujatia. Opäť viac ľudí malo možnosť zoznámiť sa s dievčenským hokejom. A samozrejme vďaka patrí aj najvernejším fanúšikom - rodičom, ktorých bolo na štadióne pri fandení dobre počuťĽubomíra Kožanová, generálna manažérka Girls Slovakia Selects.